Rentowność wydobywania bitcoinów rośnie do sześciu miesięcy

Wzrost ceny bitcoinów doprowadził do wzrostu dochodów górników. Do końca października zarobili 353 mln USD (+ 8%), jak informowali wcześniej analitycy CoinMetrics.

Gamdom.com – Dołącz do walki o 50 000 $Zacznij zdobywać punkty za wszystkie postawione Gamdom Coins i zobacz, jak daleko możesz wspiąć się w tabeli liderów!

Dochody górników wróciły do ​​poziomów obserwowanych w okresie poprzedzającym tzw. Halving majowy (zmniejszenie nagrody za wydobycie bloku).

W ciągu pierwszych pięciu dni listopada dochody górników bitcoinów wyniosły już prawie 21 milionów dolarów. Ostatni raz otrzymali mniej więcej takie same korzyści na początku maja 2020 r.

Huawei prezentuje smartfon z wbudowanym cyfrowym portfelem juanów

Analitycy przypisują ten trend trwającemu wzrostowi bitcoinów. Równolegle nastąpił wzrost opłat za obsługę transakcji w sieci Bitcoin Revolution. Od końca października opłaty wzrosły o prawie 200%. Od początku listopada górnicy zarobili 4,15 miliona dolarów z przetwarzania prowizyjnego, co stanowi około 20% ich całkowitego dochodu.

Zespół CryptoQuant uważa, że ​​wiele pul wydobywczych wkrótce zacznie sprzedawać zgromadzone bitcoiny, aby zarobić na listopadowym rajdzie.

Wcześniej dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Yang Joo, napisał na Twitterze, że duzi posiadacze kryptowalut już zaczęli wprowadzać BTC na giełdy. To niepokojący sygnał dla rynku. Jednak ten sam ekspert uważa, że ​​górnicy będą próbowali poczekać na wyższą cenę bitcoina, aby jak najlepiej ją wykorzystać.