Sukces Bitcoin Hinges w „Stosunkach z organami ścigania“, mówi CEO Coinbase. przez

Jul 13 2020
Yosh

Zoran Spirkovski
3 godziny temu
Prywatne narzędzie Blockchain nvestigation Coinbase, Coinbase Analytics, znalazło się w rękach kolejnej amerykańskiej agencji rządowej.
Don’t Miss Market Moving News

Codzienne kryptoreferencje i cotygodniowe raporty rynkowe Bitcoin Revolution dostarczane są bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Amerykańskie Secret Service to najnowsza agencja rządowa, która wraz z DEA i IRS uzyskała licencję Coinbase Analytics.
Coinbase twierdzi, że oprogramowanie to jest używane wyłącznie do analizy publicznie dostępnych danych.
Klasyfikacja udzielania zamówień wyraźnie wymienia walkę z przestępstwami finansowymi przeciwko przestępcom używającym Bitcoin i innych kryptokur walut.
PODZIEL SIĘ TYM ARTYKUŁEM.
W maju 2020 r. Secret Service USA przyznało Coinbase kontrakt w zamian za licencję na używanie produktu analitycznego firmy zgodnie z zapisami publicznymi.

Coinbase Analytics Back in Hot Water

Licencja zapewnia agencji dostęp do narzędzia przez następne cztery lata, za stosunkowo niską cenę 183 730 dolarów. Licencja wygasa w 2024 roku.

Przy udzielaniu zamówienia brano pod uwagę tylko Coinbase, a inni potencjalni konkurenci mogą składać oferty tylko na przyszłość. Nasuwa się zatem pytanie, jaka jest przewaga Coinbase Analytics nad podobnymi narzędziami na rynku, która zapewnia im tę wyłączność?

Coinbase Analytics i jej dane nigdy nie były publicznie dostępne, mimo że Justin Mart, deweloper z firmy z San Francisco, stwierdził, że dane w narzędziu analitycznym są w 100% pozyskiwane z publicznie dostępnych informacji.

Licencje użytkowników na oprogramowanie również nie są publicznie dostępne, a brak tych informacji doprowadził do paranoi w społeczności kryptońskiej. W rezultacie, użytkownicy na Twitterze wyrazili swoją decyzję o usunięciu swoich kont w Coinbase za pomocą hashtagu #deletecoinbase.

Brian Armstrong, dyrektor generalny firmy, wziął na Twittera, aby wyjaśnić, że o ile Coinbase jest mostem między fiat i krypto, firma jest złapana w środku różnych systemów wartości. Oznacza to, że po przepisach AML i „budowanie relacji z organami ścigania“ są krytyczne dla sukcesu przestrzeni, powiedział Armstrong.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Coinbase ponosi straty dla swojej bazy klientów.

W zeszłym miesiącu, gdy pojawiły się wiadomości pokazujące, że firma Armstrong sprzedała licencje IRS i DEA, wiele osób zdecydowało się zamknąć swoje konta i przenieść się gdzie indziej, co spowodowało awarię serwerów Coinbase z powodu ogromnego ruchu.

Coinbase Analytics to produkt, który powstał w wyniku niedawnego przejęcia Neutrino, firmy, której założyciel jest związany z włoską firmą szpiegowską Hacking Team. Po zapoznaniu się z tymi informacjami Coinbase zareagowała na oburzenie, usuwając wszystkich pracowników powiązanych z wyżej wymienioną firmą.

Wraz z debiutem giełdowym, który odbędzie się jeszcze w tym roku, zmiany te nie będą miały pozytywnego wpływu na ogólny wynik finansowy giełdy, a ewentualna wycena w miarę opuszczania platformy przez klientów.